Často kladené otázky

Kde si môžem vyzdvihnúť poštu?

V prípade ak si chcete poštu previať osobne môžete tak vykonať na adrese: Gogolova 18, 851 02 Bratislava. Obsah zásielky Vám však vieme na vyžiadanie aj bezplatne naskenovať.

Koľko trvá založenie s.r.o.?

Proces založenia spoločnosti s ručením obmedzeným trvá zhruba 10-12 pracovných dní od doručenia podpísaných dokumentov. Je však potrebné mať na pamäti, že na niektorých súdoch sa môžu lehoty predĺžiť. 

Ako sa dozviem, že mi prišla pošta?

O každej prijatej zásielke ste ihneď informovaný a príde vám do emailu notifikácia vrátane fotky obálky. V prípade ak potrebujete vidieť obsah uvedenej zásielky ihneď je potrebné o to požiadať a zásielku vám otvoríme a bezplatne naskenujeme.

Poskytujete pobyt aj pre zahraničné osoby?

Bohužial nie. Zahraničné osoby musia požiadať o povolenie na pobyt vždy cudzineckú políciu ktorá vyžaduje iné dokumenty aké poskytujeme.

Musím vložiť 5000€ pri založení s.r.o.?

NIE! S účinnosťou od 1.1.2016 sa splatenie imania preukazuje čestným vyhlásením, takže nebudete musieť pred zápisom doložiť výpis z účtu o vklade 5000€ do banky.                                                                            

Ako dlho trvá založenie živnosti?

Živnostenský úrad má lehotu na vydanie živnostenského oprávnenie cca 3 dni v prípade ak nenastanú nejaké neočakávané komplikácie napríklad pri viazanej alebo remeselnej živnosti.